יצירת קשר

קרניו סקראל

מנחה: עודד גבע

עודד גבע מטפל בהילינג מאז שנת 1982. במהלך שנים אלו רכש גם השכלה ברפואה מערבית ובעיסוי רפואי. את שיטת קרניוסקראל למד במכון אפלדג'ר העולמי שהוקם ע"י מפתח השיטה.
בשנת 2004 הפך את הטיפולים למקצוע כשהחל לטפל בקרניוסקראל בלבד והקים את מרפאת "איזונים". הוא שילב בין השיטה להילינג וכך פיתח את טיפולי "איזונים" השונים הייחודיים לו.
עודד מטפל במבוגרים הסובלים מבעיות גב, צוואר וראש וממחלות כרוניות שונות ובתינוקות שזה אך נולדו הסובלים מקשיי יניקה ותפקוד.

קרניוסקראל היא שיטת טיפול במגע עדין ביותר, שפותחה החל מתחילת המאה ה- 20 ע"י אוסתיאופטים מערביים ומטרתה להחזיר לגוף את איזוניו הטבעיים וכך לשפר את תפקודו.

הראש ועמוד השדרה תומכים במערכת העצבים המרכזית שבגופנו. מערכת העצבים מוקפת בנוזל הפועם בקצב קבוע וגורם לתנועה בעצמות הגולגולת ובעמוד השדרה ולאפקט גלי בגוף כולו. אופי הקצב ועוצמתו, הניתנים לחישה, מעידים על מצב בריאותנו. המטפל בקרניוסקראל משתמש בקצב זה לצורך אבחון חסימות ופגיעות ולטיפול בהן. ההקשבה לגוף המטופל לאורך הטיפול כולו תופסת מקום חשוב ביותר.

טיפול הקרניוסקראל מיועד לסובלים מכאבי גב, צוואר וראש, מחלות נוירולוגיות וראומטיות שונות ועוד. טיפול מיוחד לתינוקות מאפשר להם להתגבר על קשיי יניקה ותפקוד.


מטרת הקורס
להכשיר מטפלים מיומנים בשיטת קרניוסקראל ע"י פיתוח רגישות הידיים הנדרשת לאבחון וטיפול בשיטה והקניית הטכניקות השונות, תוך לימוד האנטומיה והפיזיולוגיה הרלוונטיות לאיברים הנבדקים בשילוב עם ראיה כוללת של הגוף.

מבנה הקורס
28 מפגשים (2 סמסטרים) בני 3 שעות כ"א: ( 112 ש"ל )


שלב א ( 56 ש"ל ) – 10 מפגשי שיעור ותירגול הנלמד בכיתה
                              4 מפגשי סטאז' ודיון קבוצתי

שלב ב' ( 56 ש"ל ) – 10 מפגשי שיעור ותרגול הנלמד בכיתה
                              4 מפגשי סטאז' ודיון קבוצתי


נושאים נלמדים בשלב א'
*מבוא לקרניוסקראל ותרגילי חישה
*תפקודה של המערכת הקרניוסקראלית ותרגילי חישה טיפוליים
*שחרור דיאפרגמות וסאקרו-איליאק
*עמוד השדרה
*מבוא לגולגולת
*בסיס קרניאלי, פרונטלית ופאריטלית
*טמפורלית וספנויד
*מפרק הלסת
*התוויות והתוויות-נגד בטיפול קרניו סקראל
*הדגמת טיפול מלא עם פרוטוקול ותירגול סטודנטים

נושאים נלמדים בשלב ב'
*מבנה הגולגולת ותפקודה – הרחבה
*מבנה לסת עליונה ותפקידה
*טכניקות טיפול ואבחון מתקדמות
*טיפול בתינוקות